Simmeringi, uszczelniacze wału

Aktywne filtry:
Wyczyść filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

 • Zobacz więcej

  SIMMERING 25x52x10

  Numer: CZR00829,
  Producent: EXPARTO
  4.00 
  Pierścienie Simeringi służą do zabezpieczenia wałów, przekładni, tłoków oraz innych części przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, kurzem, pyłem jak również przed wydostaniem się smaru, oleju oraz innych pochodnych z wnętrza urządzenia.
  4.00 
  Ilość Średnia ilość
  Wysyłka w ciągu: 24 godzin

Elementy ruchome maszyn rolniczych muszą zostać odpowiednio zabezpieczone przed wyciekami, a także wszelkimi zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz. Taką ochronę gwarantują simmeringi, czyli pierścienie simmera. Znajdują one szerokie zastosowanie w rolnictwie, dlatego występują w różnych rozmiarach.

Simmering – co to jest?

Simmeringi to charakterystyczne pierścienie (uszczelnienia promieniowe) montowane na wałach, tłokach oraz przekładniach. Składają się zazwyczaj z wargi uszczelniającej (w niektórych przypadkach także przeciwpyłowej) i wkładki usztywniającej. Umieszczane są między częściami ruchomymi maszyn rolniczych. 

Jak działa Simmering? Spełnia on dwa główne zadania:

 • chroni wspomniane elementy przed przedostaniem się zanieczyszczeń z zewnątrz – przede wszystkim kurzu i pyłu,
 • zabezpieczają przed wylaniem się smarów, olejów i innych płynów z wnętrza urządzenia – dojść może do tego podczas intensywnej pracy części ruchomych.

Montaż simeringu przy wale, tłokach lub na innym elemencie wprawianym w ruch pozwala zatem zachować wysoką sprawność działania, a także wydłużyć jego żywotność.

Pierścień uszczelniający wału – jak dobrać simering?

Niezależnie od tego, czy chcesz zamontować pierścień simmera na wale, przekładni, czy innym mechanizmie, istotne jest jego właściwe dopasowanie – zarówno do samego urządzenia, jak i panujących warunków pracy.

W ofercie EXPARTO  znajdziesz między innymi pierścienie simmering o średnicy wewnętrznej 25 mm i zewnętrznej 52 mm, stosowane w temperaturze od -30 do 100 stopni Celsjusza. Przekłada się to na możliwość zaplanowania zakupów w zależności od specyfiki maszyn, jak również sposobu ich wykorzystania.

Uszczelniacz Simering – oferta EXPARTO

Poza standardowymi konstrukcjami simmera w rolnictwie wykorzystywane są także inne typy uszczelniaczy wału, które charakteryzują się na przykład nieco bardziej zaawansowaną budową, a także wykorzystaniem konkretnej  mieszanki gumowej.

Istotne jest więc to, w jakim dokładnie miejscu ma zostać zamontowany pierścień uszczelniający simering i jaki płyn jest wykorzystywany przez maszynę – może być to olej, woda, smar, a nawet woda. Grubość warstwy smarnej również ma spore znaczenie.

Między innymi z tego powodu w katalogu produktowym EXPARTO znaleźć można uszczelnienie promieniowe wału dostosowane do pracy w różnych warunkach. Przygotowane przez nas opisy produktów umożliwiają Ci łatwe i szybkie sprawdzenie, jaka jest ich średnica wewnętrzna i zewnętrzna, a także wysokość. Do tego dochodzi wskazany zakres temperatury pracy.

Dobrej jakości pierścień uszczelniający simmera zabezpiecza nie tylko przed wydostaniem się płynów z wnętrza urządzeń, ale również przed szkodami, jakie spowodować mogą zanieczyszczenia z zewnątrz (a zwłaszcza kurz oraz pył). Mowa tu między innymi o znacznie obniżonej wydajności elementów ruchomych, czy też krótszej żywotności, spowodowanej zbyt dużym obciążeniem ważnych części bądź niekontrolowanym wzrostem temperatury. To dobry powód, by bliżej zapoznać się z prezentowanym katalogiem produktowym.