Palce sprężyste, zęby kute do tura i krokodyla

Aktywne filtry:
Wyczyść filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Palce sprężyste, zwane również zębami, są szeroko wykorzystywane w maszynach rolniczych, a dokładniej w montowanych do ramy ciągnika ładowaczach czołowych. Dzięki ładowaczom sprawnie załadujesz oraz wyładujesz żwir, piasek, obornik, ziemniaki, buraki, kłody, bele siana czy nawozy mineralne, a także zrealizujesz niezbędne prace transportowe w gospodarstwie. Sprawdź ofertę EXPARTO w tym zakresie – jesteśmy renomowanym producentem osprzętu i części rolniczych; przemawia więc za nami wiedza i doświadczenie. 

Palce sprężyste – niezbędna część ładowacza czołowego

Znajdujące się w ładowaczach czołowych palce sprężyste są odpowiedzialne za chwytanie, utrzymanie i przemieszczanie różnego typu materiałów oraz ładunków. Dostępne w EXPARTO palce sprężyste są wykonane z wysokogatunkowej, mocnej stali, której jakość jest potwierdzona licznymi certyfikatami. Rodzaj materiału pozytywnie wpływa na żywotność, trwałość i elastyczność elementów, która z kolei przekłada się na wysoką odporność podczas zderzenia z przeszkodą.

Dodatkowo elementy te są malowane proszkowo, by zapewnić skuteczną ochronę przed korozją, ścieraniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a powłoka lakiernicza pozwala zachować estetyczny wygląd zębów do ładowacza czołowego przez wiele lat. To wszystko gwarantuje prawidłowy przepływ transportowanej masy oraz problemową i wieloletnią eksploatację.

Ząb kuty 110, ząb kuty 880 – do ładowaczy czołowych typu TUR i ładowarek teleskopowych

Zęby kute EXPARTO otrzymywane są w procesie kucia matrycowego, analogicznie do technologii wykorzystywanej przy produkcji tłoków, które znajdują się w silnikach spalinowych sportowych samochodów. W EXPARTO znajdziesz jedne z popularniejszych rodzajów, czyli zęby kuty 1100 mm oraz zęby kute 880 mm.

Są one kompatybilne z osprzętem przeznaczonym do ładowaczy czołowych i ładowarek teleskopowych dostarczanym przez czołowych producentów, na przykład Zetor, Volant, Stoll, Quick, New Holland, MX, Metaltechnik, Metal-Fach, Inter Tech, Hydramet i Agromasz.

Ząb kuty z tuleją – idealnie dopasowane

Pożądana elastyczność możliwa jest do osiągnięcia jedynie poprzez szczegółowy nadzór wykonania oraz nadzór procesu obróbki cieplnej. Poziom zahartowania sprawdzamy w kilku miejscach każdego palca.

Dodatkowo pomiary każdej partii dają pewność, że zęby EXPARTO dopasowują się idealnie do tulei wspawanych w osprzęt do ładowaczy. Gwint zapewnia samohamowność; oznacza to, że nie wykręca się z nakrętki, nie występują zatem destrukcyjne luzy.

Ząb kuty prosty i ząb kuty wygięty – odporne na utratę kształtu oraz pękanie

Poza długością zęby kute różnią się jeszcze kształtem. Do wyboru są zęby kute całkowicie proste lub lekko wygięte. Po zamontowaniu układają się w równomiernie w jednym szeregu. Kontrola metalograficzna oraz wykorzystane do produkcji materiały zapobiegają wszelkim odcięciom. Zniwelowane jest też ryzyko pękania.

Zęby kute EXPARTO znajdują szerokie zastosowanie w różnych rodzajach narzędzi, takich jak łyżka chwytakowa, chwytaki do kiszonki, widły przesuwane do palet z bolcami, widły do obornika i słomy model Q oraz widły do bel, wycinaki do kiszonki.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz optymalne rozwiązanie dla swojego biznesu!