Rozpylacze, dysze do opryskiwacza

Aktywne filtry:
Wyczyść filtry

Wyświetlanie 1–12 z 40 wyników

Nawożenie i chemiczna ochrona roślin jest jedną z najważniejszych czynności rolniczych. Ich efektowność zależy od wybranego typu rozpylacza, a także jego osprzętu – w szczególności dyszy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów końcówek do opryskiwaczy, a ich wybór zależy przede wszystkim od miejsca oprysków, wymagań poszczególnych roślin, wydajności czy efektywności kosztowej.

W sklepie internetowym Exparto znajdziesz najpopularniejsze rodzaje dysz opryskiwaczy. Sprawdź, która sprawdzi się najlepiej!

Dysze do opryskiwacza – rodzaje i zastosowanie

Typ rozpylacza do opryskiwacza ma poważny wpływ na stopień pokrycia roślin, a więc również poziom ich ochrony. Dobrze zatem przemyśleć swoje potrzeby i wybrać kompatybilne rozwiązanie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów na różne końcówki opryskiwaczy stworzyliśmy szeroką ofertę produktową. Pozwoli Ci to wybrać końcówkę, która przyniesie najlepsze efekty w konkretnych warunkach.

Nasz asortyment obejmuje najważniejsze rodzaje dysz opryskiwaczy:

  • uniwersalne końcówki opryskiwaczy – są popularne i najkorzystniejsze cenowo ze wszystkich modeli końcówek do opryskiwaczy, przeznaczone właściwie do każdego typu oprysków. Zwykle jednak nadają się do wykorzystania tylko w optymalnych warunkach pogodowych. Większość modeli uniwersalnych dysz wytwarza płaski, pojedynczy strumień.
  • rozpylacze jednostrumieniowe i rozpylacze dwustrumieniowe – jak sama nazwa wskazuje, zasada ich działania opiera się na wytwarzaniu jednego lub dwóch strumieni ustawionych pod kątem względem siebie (najczęściej 110°). Pierwsze z nich z reguły są tańsze i szerzej dostępne. Drugie natomiast zapewniają dokładniejsze i bardziej równomiernie pokrycie roślin, nawet w ich pionowych częściach.
  • rozpylacze eżektorowe – to jeden z najbardziej zaawansowanych dysz opryskiwacza, które można używać nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych, przy niskiej wilgotności i wysokiej temperaturze powietrza. Takie zastosowanie umożliwia specjalny system zasysania powietrza, który sprawia, że rozpylane krople zawierają w sobie pęcherzyki powietrza. Przez to są większe i cięższe niż w przypadku uniwersalnych rozpylaczy do opryskiwacza i łatwiej osiadają na roślinach. Wymagają jednak zastosowania wysokiego ciśnienia roboczego.

W ofercie naszego sklepu dostępne są również hybrydy wyżej wymienionych rozpylaczy, np. rozpylacze eżektorowe dwustrumieniowe, uniwersalne rozpylacze dwustrumieniowe czy rozpylacze eżektorowe płaskostrumieniowe, a także dedykowane akcesoria do rozpylaczy.

Rozpylacze do opryskiwacza ceramiczne – zwiększona trwałość produktów

Specjalną kategorią dysz opryskiwaczy dostępnych w naszej ofercie są końcówki ceramiczne. Można jest wykorzystywać do oprysków właściwie wszystkich dostępnych na rynku środków – grzybobójczych, chwastobójczych i owadobójczych.

Ceramiczne końcówki opryskiwaczy są odporne nie tylko na działanie czynników chemicznych, ale również na ścieranie. Szacuje się, że w standardowych warunkach ceramiczna końców opryskiwacza zachowa trwałość wystarczającą do pokrycia 10 ha.

Sprawdzone końcówki do opryskiwacza w Exparto!

W naszym sklepie znajdziesz bogaty asortyment części do opryskiwacza o wysokiej jakości. Zawiera on nie tylko produkty czołowych producentów (np. Agroplast), ale również naszej marki własnej. Zapoznaj się z całą ofertą i wybierz najlepszy dla siebie model!