Wałki przekaźnika mocy rurowe, wałki WOM rurowe

Aktywne filtry:
Wyczyść filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

W tej kategorii znajdziesz wałek przekaźnika mocy rurowej – rura trójkątna. Jest to jeden z rodzajów wałów przegubowo-teleskopowych. Każdy wyprodukowany przez nas wałek WOM rurowy trójkątny spełnia surowe standardy stawiane elementom do maszyn i urządzeń rolniczych. Ich zastosowanie gwarantuje płynność przebiegu prac, zwiększoną wydajność maszyn, jak również bezpieczeństwo pracownika. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami! Jako profesjonaliści w branży znamy oczekiwania oraz potrzeby klientów wynikające ze specyfiki ich biznesów – odpowiemy więc na wszelkie pytania, zarówno dotyczące parametrów, jak i wyboru odpowiednich komponentów.  

Wałek przekaźnika mocy rurowy (rura trójkątna) = wałek odbioru mocy 

Wał odbioru mocy (np. wałek WOM rurowy okrągły), określany również jako wałek przekaźnika mocy (rurowy, rura okrągła – w przypadku tej sekcji produktów) jest kluczowym elementem w procesie przekazywania napędu. To komponent, który umożliwia przekazywanie energii mechanicznej z silnika ciągnika na zamocowaną maszynę, co pozwala jej na poruszanie się i wykonywanie swoich zadań, jak koszenie, transport materiałów, prace na glebie, obracanie noża w rozdrabniaczu, ruch przenośnika w kombajnie czy obroty wału wyjściowego na traktorze.

Wałek WOM rurowy trójkątny

Produkowane przez EXPARTO wałki przegubowo-teleskopowe wykorzystywane w rolnictwie to przede wszystkim: 

  • wałek frezowany,
  • wałek rurowy,
  • wałek trójkątny rurowy (rura trójkątna WOM) – dostępny w tej kategorii produktów. 

Różnią się od siebie głównie budową. Trzeba też pamiętać, że każdorazowo należy dobrać element – czy to wałek trójkątny rurowy, czy frezowany – do parametrów pojazdów i maszyn, w których ma być wykorzystywany. 

Wałek trójkątny (rura trójkątna WOM) – jak dobierać je do potrzeb operacji w rolnictwie? 

Kluczowym wskaźnikiem, który pozwala ocenić prawidłowość doboru wału odbioru mocy (WOM), jest jego maksymalna moc. Jest określana przez moment obrotowy, który jest przesyłany z ciągnika na maszynę. Optymalnie, gdy prędkość wału WOM na ciągniku jest dokładnie taka sama, jak prędkość wymagana przez przyłączoną maszynę rolniczą. Każda maszyna ma inne wymagania w tym zakresie.

W kontekście efektywności, wydajności i trwałości urządzeń oraz maszyn, nawet najmniejszy szczegół ma ogromne znaczenie. Dlatego skupiamy się na dbałości o detale oraz wysoką jakość wykonania w naszej roli jako producenta osprzętu i komponentów do maszyn rolniczych. Naszym celem jest dostarczanie klientom nowoczesnych i niezawodnych rozwiązań.