Części do siewnika

Aktywne filtry:
Wyczyść filtry

Wyświetlanie 1–12 z 39 wyników

Siewniki do zboża – służące do precyzyjnej dystrybucji ziaren na polach uprawnych – należą do podstawowych maszyn rolniczych, wykorzystywanych w gospodarstwach specjalizujących się w uprawie zboża. Od efektywności jego działania zależy jakość i równomierność wysiewania, a w konsekwencji również późniejszych plonów. Nieprawidłowo funkcjonujący siewnik może spowodować spore straty finansowe, dlatego ważne, aby był regularnie sprawdzany, a wszystkie części do siewnika – odpowiednio wysokiej jakości. Znajdziesz je w ofercie Exparto!

Które części siewnika wymienia się najczęściej?

Podobnie jak w przypadku większości maszyn rolniczych, awarii przeważnie ulegają drobne elementy ruchome oraz elementy mechanizmu napędowego. To one opowiadają za właściwy ruch jednostki rozsiewającej i, niestety, są też najbardziej narażone na szybkie zużycie lub uszkodzenia.

Wśród najczęściej podlegających wymianie części do siewnika można wymienić m.in.:

  • sprężyny różnego typu (dociskowe, naciągowe);
  • stopki siewnika;
  • lejki;
  • opony ugniatające;
  • piasty (do kół lub znaczników);
  • mieszki do siewników;
  • koła zębate;
  • koła wysiewające.

Wszystkie wymienione części do siewnika zbożowego znajdziesz w naszej ofercie. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego komponentu, w asortymencie dostępne są elementy o różnej specyfikacji. Na stronie internetowej sklepu Exparto znajdziesz części kompatybilne z siewnikiem marki: Agro-masz, Amazone, Famarol, Poznaniak, czy pasujące do siewnika konnego.

Części do siewnika – wybierz produkty sprawdzonych producentów

Wysokiej jakości części do siewników to podstawy i najważniejszy element konserwacji i naprawy tych maszyn. Odpowiednio wykonane produkty zapewniają pełną funkcjonalność maszyny i możliwość konfiguracji jej działania (np. głębokości siewu) do własnych potrzeb.

Poza tym znacząco zmniejszają one awaryjność maszyny – przy zastosowaniu gatunkowych części zamiennych konieczność wymiany najczęściej zachodzi w wyniku zużycia części, a nie ich uszkodzenia. W ten sposób znacznie ogranicza się ryzyko wystąpienia przestojów w pracy i spowodowanych przez nie strat finansowych. I w końcu – nie bez znaczenia jest też zwiększenie efektywności, ekonomiczności i bezpieczeństwa pracy.

Naszą ofertę w Exparto przygotowaliśmy w taki sposób, aby spełniała wszystkie wymogi jakościowe. Skrupulatnie wybieramy naszych dostawców i kontrolujemy każde dostarczane nam partie towaru. Często stawiamy też na polskich producentów. Dzięki temu możemy zaproponować Ci szeroką gamę produktów dostępnych od ręki – bez konieczności długiego oczekiwania na dostawę.

Uniwersalne części do najpopularniejszych siewników

Oprócz części do siewników dedykowanych konkretnym markom tych urządzeń asortyment naszego sklepu internetowego obejmuje również komponenty uniwersalne. Duża część dostępnych produktów pasuje przynajmniej do kilku marek siewników najczęściej używanych przez polskich rolników.

Znajdziesz u nas części zamienne Exparto oraz marek takich jak  Agro-Masz, Amazone, Famarol, Reform Semo, Rolmasz, Unia, Meprozet, Kverneland, Accord i inne. Nie odbiegają one jakościowo od oryginalnych części, a w niektórych przypadkach wręcz je pod tym względem przewyższają.

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami, a nasza załoga chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże Ci znaleźć najlepsze części do siewników!