Elektrozawory hydrauliczne

Aktywne filtry:
Wyczyść filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

 • Zobacz więcej

  Elektrozawór 50L DZIELNIK 6/2 12V

  Numer: CZR00373,
  Producent: EXPARTO
  181.00 

  Elektrozawór to elektromagnetyczny, suwakowy dzielnik kierunkowy kontroli. Służy do pracy z rozdzielaczami jako dzielnik zapewniający dodatkową funkcję maszynom budowlanym.

  181.00 
  Ilość Mała ilość
  Wysyłka w ciągu: 24 godzin

Efektywność pracy wymaga dobrego zorganizowania, ale i odpowiednich narzędzi. Szukasz produktu, który będzie pełnił funkcję dzielnika? Potrzebna Ci nie tylko druga, ale i trzecia sekcja rozdzielacza? W tej kategorii naszego sklepu internetowego EXPARTO znajdziesz dopasowany do swoich potrzeb elektrozawór elektromagnetyczny, który będzie odpowiednim wsparciem różnego rodzaju zadań. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą w celu wybrania odpowiedniego modelu.

Elektrozawór: co to jest?

Elektrozawór, a dokładniej zawór elektromagnetyczny to produkt, którego używa się do sterowania bądź odcinania przepływu płynów lub gazów. Ze względu na liczbę możliwych dróg przepływu można wyróżnić elektrozawory 2- lub 3-drogowe, a także wielodrogowe. Rozróżnia się również zawory bezpośredniego działania, jak i te ze sterowaniem wspomaganym. 

Sprzęt tego typu jest niezbędny wszędzie tam, gdzie konieczna jest precyzyjna kontrola dostarczanych płynów czy gazów. W naszym asortymencie dostępne są różnorodne zawory, których poszczególne parametry możesz dopasować do swoich aktualnych potrzeb. Zwróć uwagę na rodzaj przyłącza, średnicę nominalną, wielkość przepływu Kv, zakres ciśnień, czas otwarcia i zamknięcia zaworu, ale i sam materiał wykonania danego modelu czy jego pobór mocy i napięcie zasilania. Elektrozawór hydrauliczny 12v czy elektrozawór hydrauliczny 230v – u nas je znajdziesz!

Jak działa elektrozawór hydrauliczny?

W jaki sposób pracuje elektrozawór hydrauliczny? Zasada działania jest dość prosta. W jego wnętrzu znajduje się elektromagnes zasilany prądem elektrycznym, który generuje wokół siebie pole magnetyczne. Na elektromagnesie znajduje się cewka, która dzięki wytworzonemu polu magnetycznemu przyciąga do siebie zawór lub tłok, tym samym umożliwiając płynom lub gazom przepływ. Po odcięciu dostępu do prądu elektrozawór hydrauliczny schemat zamyka, odcinając przepływ przez niego płynów czy gazów.

Dzielnik strumienia oleju hydraulicznego – rozwiązanie warte Twojej uwagi

W naszej ofercie dostępny jest również dzielnik strumienia hydrauliczny. Jest to praktyczne rozwiązanie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie stałego natężenia przepływu oleju – nawet wtedy, gdy pojawiają się wahania ciśnienia. Elektrozawór dzielnik hydrauliczny umożliwia podział głównego strumienia, a tym samym pozwala na dostarczenie go do zasilania dwóch niezależnych układów.

Wśród dostępnego asortymentu odnajdziesz elektrozawór hydrauliczny proporcjonalny, elektrozawór hydrauliczny odcinający czy dzielnik zawór elektrozawór kierunkowy. Zastanów się, który z nich sprawdzi się u Ciebie najlepiej, i dopiero wtedy wrzuć go do swojego koszyka zakupowego!

Proponowane w naszej ofercie elektrozawory EXPARTO to urządzenia, które są kompatybilne z wózkami widłowymi, ładowaczami czołowymi i ładowarkami teleskopowymi od takich producentów jak Agromasz, Inter Tech, Metal Technik, Quick, Toyota, Zetor, Wol-Met, Metal-Fach, Hydramet, Stoll, MX, Sonarol, Case, Landini i in. 

Zapraszamy do składania zamówień, a w razie pytań – do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie!