Wałki WOM, wałki przekaźnika mocy

Aktywne filtry:
Wyczyść filtry

Wyświetlanie 1–12 z 55 wyników

Od wałów przegubowo-teleskopowych zależy przeniesienie momentu obrotowego z ciągnika na podpiętą maszynę, co z kolei zapewnia prawidłową, w pełni bezpieczną pracę obu elementów. W prezentowanej kategorii znajdziesz zarówno wały pasujące do różnych pojazdów, jak i niezbędne elementy ich wyposażenia

Wałki WOM – zadania, jakie spełnia wał przegubowo-teleskopowy

Wałek przegubowo-teleskopowy, zwany również jako wał przekaźnika mocy oraz wałek przegubowy WOM, to element łączący ciągnik z maszyną rolniczą, a mówiąc dokładniej wałek odbioru mocy (WOM), który znajduje się w ciągniku z wałem przyjęcia mocy (WPM), zamontowanym w maszynie. Za sprawą wału przegubowo-teleskopowego możliwe jest przeniesienie momentu obrotowego z jednej części do drugiej, a co za tym idzie, prawidłowa praca urządzeń.

Wszystko to sprawia, że wałek przekaźnika musi być dobierany na podstawie ważnych kryteriów, podobnie jak dedykowane części oraz akcesoria.

Wałek przegubowy – podział, dostępne produkty

Przegub WOM jest przygotowywany w dwóch podstawowych rodzajach, dobieranych w zależności od usytuowania elementów ciągnika i maszyny. Zakupić możesz:

  • wał przegubowo-teleskopowy podstawowy – stosowany wówczas, gdy umiejscowienie wobec siebie wału odbioru mocy (WOM) i wału przyjęcia mocy (WPM) nie przekracza 25 stopni kąta łamania przegubu podczas pracy ciągłej,
  • wał przegubowo-teleskopowy szerokokątny – w tym przypadku umiejscowienie elementów nie może przekraczać 50 stopni kąta łamania zarówno w trakcie pracy ciągłej, jak i chwilowej.

Do tego dochodzi jeszcze podział ze względu na maksymalną wartość momentu obrotowego oraz profil rur – w ofercie EXPARTO znajduje się chociażby wałek przekaźnika mocy frezowany i rurowy.

Wałek transmisyjny – zastosowanie

Wałki WOM i WPM montowane są w różnych pojazdach, maszynach rolniczych, a także przyczepach. Zakupić możesz na przykład wałek WOM do opryskiwacza, kosiarki rotacyjnej, glebogryzarki, kopaczki, kombajnu ziemniaczanego, rozsiewacza, wozów asenizacyjnych, pras kostkujących, pras belujących/rolujących, przyczep samozbierających, rębaków, rozdrabniaczy, kosiarek bijakowych, zgrabiarek, przetrząsarko-zgrabiarek czy też do rozrzutnika. Do tego dochodzą oczywiście wałki przegubowe do ciągników, do których sprzęty te są mocowane.

Wałek przekaźnika mocy i części

W ofercie EXPARTO znajdują się kompletne wałki WOM i części do wałów, które posłużą do wymiany, naprawy oraz montażu poszczególnych elementów. Przygotowywane są one z myślą o różnych pojazdach i maszynach, z użyciem materiałów wysokiej jakości.

Zakupić możesz między innymi takie produktu jak: przeguby wałka WOM, sprzęgła, adaptery, krzyżaki i widłaki wałka WOM, końcówki wałka przekaźnika mocy.

Wałek napędowy do ciągnika i maszyny rolniczej – ważne dopasowanie

Prawidłowe działanie wałków napędowych jest możliwe wyłącznie w przypadku doboru właściwych rozwiązań oraz części pasujących zarówno do pojazdu, jak i podłączanej do niego konstrukcji.

Z tego powodu do sprzedaży trafiają produkty w różnych rozmiarach. Postawić możesz na wałki WOM 70 cm, 75 cm, 80 cm, 85 cm, 90 cm, 100 cm. Tak rozumiana różnorodność dotyczy też konkretnych modeli towarów, takich jak wałek frezowany 120 cm.

W wielu odmianach występują ponadto adaptery WOM (T6xM8, T8xM6) oraz krzyżaki (m.in. 18×47, 22×55, 24×62, 27×100, 27×70, 27×75, 30×106, 30×55/88, 30×75, 30×80). Szeroka oferta sklepu rolniczego Exparto umożliwia więc udaną i w pełni bezpieczną eksploatację ciągników, jak również podpinanych do nich maszyn rolniczych.