Lejki do siewnika

Aktywne filtry:
Wyczyść filtry

Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników

Lejki do siewnika są jednym z kluczowych elementów wyposażenia siewnika i razem z redlicą umożliwiają sprawne zasiewanie. Ponieważ jednak przewód siewny bywa niejednolity i wieloelementowy, jest on dość podatny na uszkodzenia i stosunkowo szybko się zużywa. Lejki do siewników oraz łączniki powinny być więc maksymalnie wytrzymałe i trwałe, aby usprawnić pracę maszyny i zapobiec awariom. Właśnie takie produkty znajdziesz w ofercie Exparto.

Lejki siewnika – dlaczego ich jakość jest taka ważna?

Lejek to element podający ziarno do redlicy – komponentu do umieszczenia nasion na odpowiedniej głębokości gleby. Jest on więc zasadniczą częścią siewnika, a jego awaria unieruchamia cały proces wysiewania. Trzeba również wziąć pod uwagę, iż jest to element, który podczas pracy maszyny jest w ciągłym użytku. Podobnie jak inne zewnętrzne części siewnika, jest narażony na uszkodzenia mechaniczne.

Na szczęście lejki do siewnika są częściami łatwo wymienialnymi. Aby zastąpić uszkodzony komponent nowym, wystarczy podstawowa wiedza techniczna i minimalna sprawność manualna. Ich wymiana jest szybka i zwykle bezproblemowa.

Jak wybrać właściwy lejek do siewnika?

Wybór lejków do siewnika zależy zarówno od własnych preferencji, jak i typu maszyny. Do wyboru są różne rodzaje tych komponentów. Należy zwrócić uwagę na:

  • kompatybilność z wybranym modelem siewnika – w naszej ofercie dostępne są części dostosowane do marek takich jak Agro-Masz, Poznaniak, Amazone czy Famarol;
  • materiał wykonania lejka – często wybierane są zarówno lejki plastikowe, jak i metalowe; te drugie, choć znacznie wytrzymalsze, są też droższe; warto przy tym pamięć, że w jednym modelu maszyny można zamontować lejek do siewnika wykonany z różnych materiałów;
  • konstrukcję – w naszym asortymencie znajdziesz m.in. lejki proste, spiralne lub teleskopowe;
  • rodzaj uchwytu.

Do lejków do siewnika należy dobrać również elementy łącznikowe i ochronne, które zwiększają bezpieczeństwo pracy. Są to części na tyle uniwersalne, że pasują do większości tego rodzaju maszyn. Podstawowym kryterium ich wyboru powinny być zatem jakość wykonania oraz rozmiar.

Wybierz wytrzymały lejek do siewnika od sprawdzonego sprzedawcy

Lejki to z reguły niedrogie części do siewnika. Lejek wykonany z gatunkowych materiałów kosztuje zwykle nie więcej niż kilkanaście złotych. Przy kwotach takiego rzędu różnice pomiędzy rodzajami tych produktów będą niewielkie, podobnie jak w przypadku różnicy jakości. W tym wypadku kilka klas lejków może dzielić zaledwie kilka złotych. Nie warto zatem szukać oszczędności na tym polu.

Przed zakupem lejka do silnika, upewnij się, że:

  • kupujesz produkt z zaufanego miejsca, a sprzedawca podaje Ci pełną specyfikację produktu;
  • nazwa producenta jest znana.

W ten sposób łatwo zweryfikować rzeczywistą jakość lejka do siewnika. Masz pewność, że sprzedawca bierze odpowiedzialność za jakość swojej oferty, a Ty otrzymasz wartościowy, funkcjonalny i gotowy do użytku. Takie praktyki stosujemy wobec wszystkich produktów znajdujących się w naszej ofercie!

Nie wiesz, jaki lejek do siewnika wybrać? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie!